sobota, 18 października 2008

ART+COM

ART+COM - oni są po prostu FANTASTYCZNI!! Niektóre z rzeczy które robią, nawet kiedy je oglądam w małej rozdzielczości na ekranie monitora, powodują u mnie szybsze bicie serca, śmiech i ogólną euforię :)
Przede wszystkim proszę zajrzeć na stronę www.artcom.de
i bardzo dokładnie wszystko obejrzeć. Warto! :)
Ja tutaj pokażę kilka wybranych instalacji.

PIERWSZAPowyższe fotki pokazują instalację “10 + 5 = God. The power of signs”, którą wykonali w berlińskim Muzeum Żydowskim. Instalacja wyjaśnia znaczenie setek liczb (z perspektywy nauki, religii, sztuki i życia codziennego).
Niestety mam jakieś problemy z wgrywaniem filmików, nad czym bardzo boleję, bo właśnie tylko na filmikach widać to wszystko jak należy. Proszę więc zajrzeć TUTAJ

DRUGA

Przedstawia "bańki mydlane" zawieszone na ledwo widocznych linkach. Są one podłączone do jakiegoś systemu, który powoduje że każda z linek jest ciągnięta do góry w określonym momencie i z określoną prędkością, co w efekcie tworzy wspaniały układ choreograficzny :) Jakoś tak się stało, że nie ma tego na oficjalnej stronie firmy.
Filmik TUTAJ

TRZECIATutaj bajer jest taki, że stawiając kroki, powoduje się "wirtualne" łamanie lodu, lub efekt jakby się chodziło po wodzie. Wygląda to super, a jak działa - nie mam pojęcia.
Autorzy zastosowali ten efekt w dwóch projektach. Po szczegóły zapraszam na ich stronę.
A tutaj FILMIK

Brak komentarzy: